niedziela, 10 stycznia 2016

Skutki i objawy nadmiaru cholesterolu



Nadmiar cholesterolu w organizmie człowieka jest groźny dla zdrowia. 

Zaburzenia przemiany materii polegające na wzroście stężenia cholesterolu i (lub) triglicerydów (główny składnik lipidowy pokarmów; do krwi triglicerydy przechodzą w postaci chylomikronów) to hiperlipidemia. Może ona przebiegać bezobjawowo, przynajmniej do pewnego etapu rozwoju. Zmiany miażdżycowe - odkładanie się złogów cholesterolu - doprowadzają do zwężenia tętnic wieńcowych, które nie dostarczają do serca odpowiedniej ilości krwi i tlenu. Niedobór utlenowanej krwi wywołuje ból w klatce piersiowej. Zakrzep w tętnicy, czyli zablokowanie przepływu krwi, może w rezultacie spowodować zawał serca.

Do najważniejszych czynników ryzyka choroby wieńcowej zalicza się podwyższony poziom cholesterolu całkowitego i LDL. Dlatego należy dążyć za pomocą diety i leczenia farmakologicznego do ich obniżenia, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko zawałów serca, udarów mózgu i zgonów wywołanych tymi chorobami.

Nadmiar cholesterolu to raj dla miażdżycy

Odkładanie się cholesterolu w ścianie tętnic jest tym większe, im wyższe jest stężenie cholesterolu w surowicy. Na podstawie licznych badań ustalono, że pożądany poziom cholesterolu wynosi poniżej 200 mg/dl (5,2 mmol/l). Warto zwrócić uwagę, że przy stężeniu poniżej 200 mg/dl zależność śmiertelności od poziomu cholesterolu jest stosunkowo mała, natomiast, szybko rośnie w miarę wzrostu poziomu cholesterolu, szczególnie przy poziomach powyżej 250 mg/dl (6,5 mmol/l).

Przenikanie cholesterolu do ściany tętnic jest wyraźnie nasilone przez wysokie ciśnienie krwi, dlatego właśnie nadciśnienie tętnicze zwiększa ryzyko zawału serca. Przenikanie cholesterolu jest także szybsze, jeżeli ściana tętnicy jest uszkodzona, jak to bywa u palaczy tytoniu. Dlatego współistnienie kilku czynników ryzyka u tej samej osoby wybitnie zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia zawału serca.

Dobrze wiemy, czemu nie stosujesz  tych wszystkich leków:


Acard
Cholesterol Protect
LehninCholesterolum Complexe
Biocardine
Colestiol
Cynacholin
Cynarecaps
Cynarex
Liniacaps
Lipobon
Lucerna
Olecardin Omega
Oliform
Cedra
Dagomed
Alliofil
Sylicynar
Tokovit
Colesterbe
Esseliv
Omega Cardio
Pu-Erhcabs
Vitrum cardio
Essentiale
i cała masa innych...

Stosowanie ich jest drogie, trudne, pracochłonne i prawie nigdy nie przynosi trwałych efektów. Stosowanie ich przypomina szamotanie się ptaka w klatce. Zastosujesz jedne tabletki, trochę obniży się cholesterol i trójglicerydy. Stop... znów się podwyższą, więc stosujesz kolejne tabletki.... i tak bez końca i bez trwałych rezultatów. I możesz tak się miotać do końca życia, jak większość....Nie myśl jednak, że gdyby tylko trafił na odpowiednie tabletki, te jedyne to obniżyłbyś cholesterol i trójglicerydy nic nie robiąc. Warto zastosować kilka różnych preparatów i diet, poeksperymentować z czystej ciekawości. Jednak, żeby mieć trwałe efekty musisz dokonać trwałych zmian. Trwałych i inteligentnych, czyli super skutecznych i łatwych do zastosowania przez długi okres czasu. Takich, które możesz zastosować prawie automatycznie:

*takich jak zamykanie drzwi, gdy wychodzisz z domu (przypomnij sobie ile razy Ci się zdarzyło wrócić, żeby sprawdzić, czy zamknąłeś drzwi na klucz, a jednak drzwi były zamknięte, wszystko ok.)

*takich jak zmiana biegów, gdy prowadzisz auto

*takich jak chodzenie, bieganie, czy jazda na rowerze

Wszystkie te czynności wykonujesz automatycznie, bez konieczności myślenia o nich i super skutecznie. Takie są też zmiany w diecie, które proponuję. Gdy tylko je zautomatyzujesz działają jak jazda na rowerze. Robisz swoje jak należy i cholesterol spada jak należy, bez konieczności głowienia się jaką następną dietę, czy jakie tabletki przeciwmiażdżycowe zastosujesz.

Przełom w terapii - leczenie dwóch źródeł cholesterolu


Cholesterol w organizmie wywodzi się z dwóch głównych źródeł: wchłaniania w jelitach cholesterolu zawartego w żółci i w diecie, oraz produkcji w wątrobie i tkankach obwodowych. Około dwóch trzecich cholesterolu w jelitach pochodzi z dróg żółciowych. Tylko jedna trzecia z pokarmu (diety). Mniej więcej połowa cholesterolu w jelitach jest wchłaniana i pojawia się we krwi. Reszta jest wydalana.

Właśnie uderzenia na oba źródła cholesterolu jest podstawą skuteczności nowoczesnego podejścia do obniżania poziomu cholesterolu we krwi. 



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Oceń stan swojego zdrowia - nastawienie psychiczne