sobota, 24 lutego 2018

Wiosenne oczyszczanie wątroby.

Znalezione obrazy dla zapytania Wiosenne oczyszczanie wątroby

Wiosna to okres oczyszczania wątroby. 

Według medycyny chińskiej drewno to wątroba i pęcherzyk żółciowy, typowe objawy to nietolerancja i niecierpliwość, gniew i złość lub skrajne emocje depresja, apatia.
Problemy, które towarzyszą wątrobie to krańcowa niecierpliwość, zbyt duże wymagania, naczyniowe bóle głowy w okolicy skroni, skurcze mięśni, nadciśnienie tętnicze, zapalenie nerwów.
Zwierciadłem wątroby są oczy i wszystkie problemy takie jak jaskra, zaćma, zapalenie spojówek, krótkowzroczność, dalekowzroczność powinny sugerować, że należy pomyśleć o tym narządzie (wątrobie).
Jeżeli masz problemy z cyklem miesiączkowym (przedłużony czy skrócony), mięśniaki macicy, to pomyśl o oczyszczaniu tego narządu. Bóle stawów biodrowych, drobnych stawów rąk i stóp, problemy z haluksami, więzadłami, ścięgnami - nie zapominaj o swojej wątrobie. Kolor zielony, smak kwaśny (kiszona kapusta, ogórki, kurkuma) wzmocnią ten narząd. 

Jeżeli przypuszczasz, że jesteś typem drewna to zawsze stawiasz czoło wszelkim wyzwaniom, najlepiej funkcjonujesz pod presją, uwielbiasz prędkość, oryginalność i fachowość, chcesz być zawsze pierwszy, najlepszy i jedyny. Wątroba jest jednocześnie narządem trawienia, krwioobiegu, przemiany materii.
Przemiany w organizmie: węglowodanowa, tłuszczowa, białkowa, wodna, mineralna, barwnikowa, witaminowa, hormonalna ściśle wiążą się z funkcją wątroby. W niej są realizowane specyficzne, obronne i unieszkodliwiające funkcje fermentacyjne i wydzielnicze, nakierowane na utrzymanie stałości środowiska wewnętrznego organizmu.
Żółć i jej wytwarzanie stanowi specyficzną funkcję wątroby. W ciągu doby tworzy się 800-1000ml żółci. Żółć poprzez drogi żółciowe dochodzi do przewodu pęcherzykowego. Bierze ona udział w trawieniu jelitowym, sprzyja neutralizacji kwaśnej treści pokarmowej postępującej z żołądka do dwunastnicy, emulguje tłuszcze i sprzyja ich wchłanianiu, posiada pobudzający wpływ na perystaltykę jelita grubego.
Z nią odciągane są z krwi różne egzo i endogenne substancje, które zgromadziwszy się w niej wywarłyby szkodliwy wpływ na funkcjonowanie organizmu (także nadwyżki cholesterolu). Zapalenie pęcherzyka żółciowego i przewodów żółciowych rozwija się w większości przypadków w obecności w nich kamieni, a także mikroorganizmów, przenikających do pęcherzyka żółciowego przede wszystkim z jelita. Tworzenie się kamieni zależy przede wszystkim od odżywiania i zaczyna się w wieku 16-20 lat, a w wieku 70 lat wykrywa się je u, co trzeciej osoby. Kobiety chorują 6 razy częściej niż mężczyźni. 

Ciąża sprzyja tworzeniu się kamieni żółciowych, ponieważ żółć dochodzi do stanu zastoju (w wyniku ucisku przez płód zmienia się położenie pęcherzyka żółciowego i przewodów). 

Współczesne żywienie czyni naszą krew bardziej kwaśną, pozbawioną żywych substancji mineralnych, witamin i szeregu innych elementów. Mało ruchliwy tryb życia i wyżej wymieniony stan krwi niepostrzeżenie prowadzą do dyskinezy systemu wydzielania żółci. 

Powinniśmy, szczególnie na wiosnę zadbać o naszą wątrobę. Zarówno prawidłowa dieta, wysoka aktywność fizyczna jak i  jej oczyszczenie pozwoli nam  długo cieszyć się zdrowiem.Wątrobę możemy oczyszczać poprzez stosowanie różnego rodzaju ziół, suplementów diety oraz diety. 

To właśnie w czasie wiosny najlepiej według zasad medycyny chińskiej oczyszczać i wspierać wątrobę.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Oceń stan swojego zdrowia - nastawienie psychiczne