niedziela, 20 czerwca 2010

Zapalenie pęchęrza moczowego.


Zapalenie pęcherza moczowego w pierwszej kolejności odbiera komfort życia codziennego, a ponadto stwarza ryzyko rozwoju zapalenia nerek, które wymaga znacznie dłuższego leczenia. Dlatego warto profilaktycznie dbać o zdrowie dróg moczowych, a jeśli doszło już do infekcji, powstrzymać rozprzestrzenianie się zakażenia w początkowym stadium, unikając tym samym późniejszych bardzo dokuczliwych dolegliwości związanych z chorobami nerek.


Czy istnieją domowe sposoby na zapalenie pęcherza?

Tak. Zalecane są tak zwane nasiadówki. W naczyniu należy skomponować i wymieszać własną mieszankę. Można wtedy połączyć po jednej łyżce kwiatu rumianku, ziela nawłoci i krwawnika, oraz liścia szałwi. Całość zalać gorącą wodą i przytrzymać pod pokrywką przez kwadrans. Następnie należy gotową mieszaninę przecedzić i wlać do dużej miednicy lub wanny i uzupełnić wodą, tak aby można było w niej kucnąć lub usiąść. Ilość wody nie musi być duża, wystarczy aby przykrywała narządy płciowe. Dodatkowo, można okryć talię ciepłym ręcznikiem, w celu uchronienia się przed ochłodzeniem, niesprzyjającym wyleczeniu stanu zapalnego pęcherza.

Nasiadówka powinna trwać około 15 minut, ale jeśli zawartość miski wystygła, powinno się dolać ciepłej wody lub przerwać nasiadówkę. Po skończeniu nasiadówki, najlepiej będzie położyć się w łóżku, przykryć dokładnie pościelą. W celu lepszego wygrzania okolic nerek, można użyć termoforów z ciepłą wodą umieszczając je na dolnej części brzucha lub między nogami i na krzyżowej części pleców.


Kiedy należy udać się do lekarza?

Do lekarza należy się zwrócić w przypadku, gdy po 4 dniach leczenia dostępnymi bez recepty lekami, stan zapalny z typowymi objawami, nie ustąpił, a dodatkowo występuje gorączka, dreszcze. Również ważnym sygnałem jest krew lub ropna wydzielina w moczu. Jej obecność świadczy o tym, iż bakterie zaczynają przenikać do wyższych fragmentów układu moczowego. Krew w moczu może być także symptomem wielu chorób.

Kobiety ciężarne oraz karmiące od razu po zauważeniu jakichkolwiek zmian, powinny powiadamiać ginekologa, nie podejmując samodzielnie leczenia.

Lekarz zleci badanie moczu, być może również zdecyduje aby wykonać antybiogram, dający informacje o konkretnym rodzaju bakterii występującej w przewodzie moczowym. Wykonanie antybiogramu ułatwia dobór odpowiedniego leczenia.

Lekarz może zlecić również bardzo szczegółowe badanie, jakim jest urografia, czyli badanie radiologiczne wykonywane z użyciem kontrastu. Zdjęcie z takiego badania daje najlepszą informację o stanie wewnętrznym dróg moczowych, zwłaszcza doskonale uwidacznia obecność i dokładną lokalizację kamieni w nerkach.


Leczenie:

W przypadku antybiotyków, nie zaleca się ich używania, ponieważ może to doprowadzić do wykształcenia oporności na leki, w wyniku czego leczenie nie osiągnie zamierzonych rezultatów.


Zapalenie pęcherza moczowego spowodowane jest przez infekcje bakteryjne i wirusowe. Do zakażenia dochodzi, gdy bakterie dostaną się z cewki moczowej do pęcherza. Choroba ta w większej mierze dotyczy kobiet, niż mężczyzn. Powodem tego jest budowa układu moczowego kobiet. Kobiety mają o wiele krótszą i szerszą cewkę moczową, taka budowa organizmu kobiety powoduje, że bakterie szybciej atakują pęcherz moczowy kobiety, niż mężczyzny.

Choroba ta charakteryzuje się wzmożoną potrzebą fizjologiczną oddawania moczu, często jest to niewielka ilość i towarzyszy temu ból i pieczenie. Mocz w czasie zapalenia pęcherza moczowego jest mętny i ma najczęściej nieprzyjemny ostry zapach. Aby uporać się ze stanem zapalnym pęcherza moczowego należy pić dużo niesłodzonych płynów, utrzymywać na wysokim poziomie higienę osobistą, ograniczyć słodycze i spożywanie białek, jak i zastosować odpowiednią kurację.

Kuracja, która pomogła innym:

  1. IntiMoments Krem do higieny intymnej. Działanie przeciwbakteryjne i nawilżające. Utrzymuje prawidłowe PH środowiska pochwy. Przez pierwsze 2 tygodnie stosuj 2 razy dziennie, później 1 raz dziennie lub wg indywidualnych potrzeb. Utrzymuj higienę i przed zastosowaniem umyj ręce.
  2. ParaproteX. Oczyszcza i pozbywa się wszelkich bakterii, wirusów i grzybów. Stosuj 2 razy dziennie po 2 tabletki.
  3. AC-Zymes. Produkt zawiera 2 mld żywych kultur bakterii. Stwarza niekorzystne warunki dla wirusów i bakterii. Stosuj 2 kapsułki dziennie na pusty żołądek.
  4. Green Care. Bogactwo lucerny. Ma działanie przeciwgrzybicze, odtruwające i regenerujące zmiany w śluzówce. Stosuj 4-8 tabletek dziennie przed posiłkami.

Zapraszamy do sklepu internetowego:

www.ambasadazdrowia.mycali.biz

1 komentarz:

  1. Jeśli pojawiają się problemy z pęcherzem moczowym i zapaleni dróg moczowych warto jest udać się do dobrego urologa jakim jest na przykłąd derleta . Na pewno doświadczony lekarz będzie w stanie odpowiednio zdiagnozowac problem

    OdpowiedzUsuń

Oceń stan swojego zdrowia - nastawienie psychiczne