czwartek, 10 marca 2011

Wyginaj śmiało ciało!

Wiesz jak to jest, kiedy jesteś na spacerze i idziesz sobie spokojnie. Rozglądasz się i dostrzegasz szczegóły, których do tej pory nie widziałeś.  Twój oddech staje się głębszy i czujesz się coraz bardziej odprężony. Czas zwalnia, a Ty po prostu idziesz. Nagle do głowy zaczynają Ci przychodzić rozwiązania problemów i nowe pomysły.

Czy zastanawiałeś się z czego to wynika i jak możesz to wykorzystać?

Poświęć 8 sekund i zrób teraz proste ćwiczenie.

Podnieś do góry ręce, tak jakbyś chciał złapać bardzo dużą piłkę. Równocześnie unieś głowę, popatrz na sufit i uśmiechnij się od ucha do ucha (nawet sztucznie).

Spróbuj pomyśleć o czymś negatywnym.

Trudno jest to zrobić, prawda?

Podniesiona do góry głowa i wzrok oraz uśmiech są charakterystyczne dla stanów radości i szczęścia.

W momencie, gdy zaczynasz się poruszać zmienia się Twój stan emocjonalny, ponieważ emocje są nierozerwalnie połączone z Twoim ciałem. Ciało wpływa na Twój stan emocjonalny i odwrotnie emocje wpływaja na postawę Twojego ciała.

A teraz uważaj, bo zaraz wtajemniczę Cię w procedurę ćwiczenia zaczerpniętego z Neurolingwistycznego Programowania.
1.Przypomnij sobie sytuację, w której czułeś się źle, niekomfortowo.
2.Zlokalizuj, w którym miejscu w ciele znajduje się to negatywne uczucie. Czy masz to w brzuchu, w okolicach mostka, w gardle lub w nogach.
3. Stosując wszelkie możliwości, znajdź pozycję, w której przestajesz odczuwać tę emocję w zlokalizowanym miejscu. Szukaj tak długo, aż przestaniesz czuć ten stan. Średnio zabiera to 8 sekund. Radykalnie zmieniaj postawę: połóż się, pochyl się, podnieś nogę, ściśnij pięść, obróć szyję w lewo,
sprawdź różne miny, wystaw język itd. Istotne jest, abyś testował ekstremalne pozycje. Im bardziej intensywna jest emocja, tym bardziej musisz przekroczyć granice, aby usunąć dyskomfort.

Ćwiczenie to błyskawicznie zmienia stan emocjonalny. Aby uzyskać trwałą zmianę może być potrzebna powtórka. Kiedy ktoś Cię zirytuje, poczujesz się źle z jakiegokolwiek powodu, zmień to natychmiastowo za pomocą powyższego ćwiczenia.

Wiesz już, jak uwolnić się od negatywnej emocji, dzięki zmianie postawy. Pewnie jesteś ciekaw, czy możesz
zwielokrotnić swoje pozytywne odczucia przez bardziej intensywny ruch.

Odpowiedni wysiłek fizyczny jest doskonałym sposobem na podwyższenie poziomu energii w Twoim ciele.

Podczas ruchu w mózgu uwalniane są endorfiny. Są to hormony, powodujące uczucie szczęścia i radości.

Dodatkowo w trakcie umiarkowanego wysiłku zwiększa się dotlenienie mózgu. Oddychasz głębiej i bardziej rytmicznie. Krew krąży szybciej i dostarcza tlen wszystkim komórkom ciała. Dotlenia się mózg, co sprawia, że zaczynasz inaczej funkcjonować. Poprawia się zdolność koncentracji i szybkość reakcji. Jesteś bardziej ożywiony i pobudzony.

Najbardziej polecam aktywności, podczas których Twój organizm jest w pełni dotleniony.  Charakteryzują się one małym, ale regularnym wysiłkiem.

Spacery, trucht, jazda na rowerze, pływanie, taniec to jedne z najbardziej energetyzujących sportów. Istotne jest, abyś uprawiał je rekreacyjnie, a nie wyczynowo. Niech sprawiają Ci przyjemność.

Ustal taki czas ćwiczeń, abyś miał lekki niedosyt. Na przykład, jeśli uważasz, że na początek 30 minut wystarczy, to ćwicz tylko 20 minut.

Gdy w danym dniu nie masz czasu na ćwiczenia, zamiast jechać w dusznym autobusie, przejdź 2 przestanki na piechotę. Wystarczy, że poczujesz lekkie zmęczenie lub zadyszkę. Nawet taka aktywność poprawi Twoje samopoczucie i doda energii.

Aktywność fizyczna wpływa nie tylko na Twój stan emocjonalny, ale także na sprawność intelektualną. Badania wykazały, że nawet kilka minut ruchu zwiększa sprawność umysłową. Uczestnicy eksperymentu zawsze rozwiązywali serię zadań matematycznych szybciej i z większą skutecznością, gdy wcześniej biegali na bieżni lub jeździli na rowerku.

Jeśli i Ty chcesz mieć dobre zdrowie, cieszyć się sprawnością fizyczną i intelektualną, a także podnieść
poziom swojej energii, poświęć każdego dnia kilka chwil na ruch.

Gwarantuję, że będziesz zaskoczony szybkimi rezultatami.

Pamiętaj ćwicz to, co sprawia Ci największą frajdę. Nie musisz biegać, jeśli nie lubisz. Wybierz taniec, ćwiczenia rozciągające lub jazdę na rowerze.

Możesz ćwiczyć w trakcie przerw w pracy lub czynnościach domowych. Włącz do ćwiczeń swoją ulubiona muzykę.

Po wysiłku możesz wziąć aromatyczną kąpiel i zrelaksować się przez parę minut.

Zorganizuj to tak, aby czuć się dobrze i czerpać z tego przyjemność.

Wyobraź sobie teraz, że raz lub dwa razy dziennie całkowicie ładujesz swoje akumulatory dzięki lekkiemu wysiłkowi fizycznemu. Zanim zaczniesz się zastanawiać jak bardzo pozytywnie może to wpłynąć na Twoje życie, wybierz aktywność, którą będziesz uprawiał z przyjemnością.

www.martadymek.suportio.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Oceń stan swojego zdrowia - nastawienie psychiczne