piątek, 31 marca 2017

Gdy dokucza wątroba

Znalezione obrazy dla zapytania Gdy dokucza wątroba

Wątroba to kluczowy organ, który odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu.
 

Można ją porównać do wielkiej fabryki i laboratorium chemicznego, magazynu, ale również oczyszczalni.

Wątroba jest największym narządem jamy brzusznej. Zbudowana jest z komórek zwanych hepatocytami. Pełnią one dwie role: przetwarzają składniki odżywcze z wchłoniętych w jelitach surowców na takie, jakich potrzebuje nasz organizm, a także odtruwają nasz organizm z substancji toksycznych, zarówno tych, które dostają się do naszego organizmu z zewnątrz, jak i ubocznych produktów metabolizmu.
Wątroba to również bardzo ważny magazyn ustroju. Gromadzi glikogen oraz niektóre witaminy i żelazo, które uwalnia w momentach niedoboru. Magazynuje również znaczne ilości krwi.

Naukowo potwierdzono ponad 500 istotnych funkcji, które pełni wątroba. Od sprawności tego niezwykle pracowitego laboratorium zależy zatem sprawność całego organizmu. Każdemu z nas zdarza się przeciążyć wątrobę. Ciężkostrawna dieta, alkohol a nawet leki mogą zaburzać pracę wątroby, a nawet ją uszkodzić. Najskuteczniejsza jest profilaktyka zaburzeń pracy wątroby, czyli regularne posiłki, unikanie ciężkostrawnych potraw i alkoholu. Ale jeśli już przesadziliśmy, starajmy się naturalnie złagodzić zaburzenia. 

Skuteczne są wtedy złożone leki homeopatyczne, które zawierają naturalne składniki roślinne i mineralne, jak np. widłak goździsty, kora chinowa, ciemiężyca biała, skutecznie pomagające w chorobach wątroby, wzdęciach, braku apetytu, kolce żółciowej, kłujących bólach.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Oceń stan swojego zdrowia - nastawienie psychiczne