niedziela, 29 listopada 2015

DLACZEGO MYJĘ SIĘ W ZIMNEJ WODZIE?

Znalezione obrazy dla zapytania dlaczego myję się w zimnej wodzie


Pamiętajmy, że ewolucja dopieściła wszystkie mechanizmy regulacyjne w stosunku do ludzi żyjących stale w ruchu na świeżym powietrzu, a nie siedzących za biurkiem lub przed telewizorem w dusznym pomieszczeniu. Dlatego tak ważna jest:

STYMULACJA OŚRODKA ODDECHOWEGO

W jaki sposób można to robić? Sposobów jest kilka:

1. Jeśli siedzimy dużo przed biurkiem to pamiętajmy, aby raz na godzinę wstać i zrobić kilka głębszych oddechów

2. Zażywajmy dużo świeżego powietrza. Na świeżym powietrzu od razu chce się oddychać. Nie bójmy się zrobić kilku głębokich oddechów po wyjściu na dwór.

3. Śpijmy w miarę możliwości przy otwartym oknie.

4. Jednym z czynników stymulujących oddech jest niska temperatura.Dlatego bardzo korzystne może być mycie się rano w zimnej wodzie.Osobiście codziennie rano biorę zimny prysznic. To znaczy najpierw gorący, a potem na koniec krótki zimny.Od razu czuję wtedy jak pobudza się ośrodek oddechowy i zaczynam głębiej oddychać. Stymuluje to poza tym cały układ wegetatywny.
Sprawia, że jesteśmy odporniejsi na niskie temperatury. Ponadto pobudza to wytwarzanie ciepła, czyli spalanie kalorii. Sprawia, że tempo przemiany materii się zwiększa, a więc łatwiej jest stracić
zbędne kilogramy. Jeśli szybciej wytwarzamy energię, to możemy szybciej pracując więcej zdziałać w ciągu całego dnia. Nie chodzi o jakieś silne wychłodzenie organizmu, gdyż będzie to grozić złapaniem przeziębienia. Dla wielu z Państwa na początku już letni prysznic będzie się wydawać trudny do wytrzymania.Na początek dobrze jest kończyć kąpiel ciepłą wodą stosując jedynie w
środku chłodny przerywnik. Z pewnością ostrożność muszą zachować w tej materii osoby chorujące na serce, czy nadciśnienie.

5. Wysiłek fizyczny. Jest to naturalna forma zmuszająca ośrodek oddechowy do podjęcia intensywniejszej pracy. Częsty wysiłek fizyczny to trening ośrodka oddechowego.

6. Również akupunktura, jako metoda oddziałująca na układ wegetatywny może działać pobudzająco na oddech. Pobudzająco na fazę wdechu działa stymulacja punktów meridianu nerki, natomiast z fazą wydechu skojarzony jest meridian płuca.

Nadmierny oddech i nadmierna alkalizacja krwi również mogą być niekorzystne, gdyż zmusza to wtedy nerki do wydalania składników alkalicznych. Na pierwszy ogień idzie jon magnezowy, którego stałe stężenie we krwi jest stosunkowo najmniej istotne da organizmu.



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Oceń stan swojego zdrowia - nastawienie psychiczne