środa, 15 grudnia 2010

Szkoci odkryli zależność pomiędzy szybkością myślenia a dłuższym życiem.

Zdolność mózgu do szybkiego przetwarzania informacji wróży długie życie - zaobserwowali szkoccy badacze, jak podaje pismo "Psychological Science".
Badania Iana Deary'ego z Uniwersytetu w Edynburgu i jego kolegi Geoffa Dera zostały zainspirowane wcześniejszymi doniesieniami na temat związku inteligencji z długością życia. Wynikało z nich, że osoby z niższym wskaźnikiem inteligencji (IQ), przeważnie umierają wcześniej niż osoby o sprawniejszym umyśle.

Badania rozpoczęte w 1988 roku objęły 412 mężczyzn i 486 kobiet między 54 a 58 rokiem życia. Wszyscy przeszli testy oceniające zdolności umysłowe, a także test na szybkość reagowania - sprawdzano, jak szybko dana osoba przyciśnie klawisz po ujrzeniu liczby na ekranie komputera. Zebrano też dane na temat wykształcenia, zatrudnienia i nałogu palenia papierosów. W ciągu kolejnych 14 lat zmarło 185 osób z badanej grupy.

Analiza ujawniła, że osoby z wyższym IQ miały większe szanse na długie życie, niż osoby z gorszymi wynikami. Podobnie ci, którzy szybciej reagowali żyli dłużej niż osoby powolniejsze. Okazało się jednak, że czas reakcji był znacznie lepszym wskaźnikiem długości życia niż IQ.

Zdaniem autorów pracy, najnowsze obserwacje można interpretować na różne sposoby. Z drugiej strony, związek między wyższym IQ a szansą na dłuższe życie obserwowano nawet w badaniach prowadzonych na 11-latkach, u których nie może być raczej mowy o starczej degeneracji. W grę może tu więc wchodzić fakt, że osoby o wyższym IQ częściej wykonują zawody w bezpiecznych warunkach środowiska, spekulują badacze.

Dziś wiemy, że tego typu zjawiska uwarunkowane są również środowiskiem w jakim żyjemy, a szczególnie składnikami pokarmowymi i płynami, jakie stosujemy w ciągu swojego życia. Jeśli umiejętność koncentracji, dobra pamięć i szybkość analizy i podejmowania trafnych decyzji w życiu nie są naszym atutem , warto sięgnąć po składniki pokarmowe, które szybko naprawią ten stan i uzupełniając dietę "nakarmią" nasz mózg. Warto aplikować w tym celu
- nienasycone kwasy tłuszczowe OMEGA3
- inozytol i cholinę - Triple Potency Lecithin
- czosnek chiński - Garlic Caps
- wapń z magnezem - Strong Bones
- miłorząb japoński - Protect 4 Life
Czytaj więcej; www.zdrowe-suplementy.blogspot.com

W terapii szczególnie u osób stosujących duże ilości różnych leków farmakologicznych (zatruwających swoje organizmy), poddawanych operacjom pod narkozą, u osób z chorobami nowotworowymi i w trakcie lub po
chemioterapii, warto dołączyć do kuracji stabilizowany tlen w płynie - OXYMAX. Omega 3 i OXYMAX

Profilaktycznie zaleca się też stosowanie owocu Mangostan w formie soku ZENTHONIC w celu poprawy funkcjonowania mózgu i silnej ochrony jego komórek przed uszkodzeniami. Zenthonic ma szczególne właściwości ochronne przeciw coraz częstszemu występowaniu wśród ludzi - choroby Alzheimera.

Dodatkowo Polinesian NONI w soku lub kapsułkach, będzie sprzyjać regeneracji komórek mózgu i zapobieganiu chorobom mózgowo-neurologicznym np. chorobie Parkinsona.

Pamiętajmy również, iż stosowanie leków farmakologicznych, przeciwbólowych, tabletki od bólu głowy a szczególnie chemioterapii, chemikalia te pozostawią trwałe ślady w naszych mózgach. Leczenie samych
skutków choroby, a szczególnie leczenie raka chemoterapią, zmienia przepływ krwi i metabolizm mózgu, a zmiany są wykrywalne nawet 10 lat po zakończeniu terapii. Mogą one powodować u pacjentów uczucie niejasności myśli, trudności w skupieniu uwagi i zapominanie.

Jeśli wierzyć szkockim badaczom - Iana Deary i Geoffa Dera - dzięki choćby suplementacji skierowanej na "odżywienie" naszego mózgu, zyskamy poprawę zdrowia, a co za tym idzie - znacznie wydłużymy swoje życie w czasie pozwalając na to, aby nasz organizm do później starości był sprawny fizycznie i psychicznie.
==============================

==

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Oceń stan swojego zdrowia - nastawienie psychiczne